Op zaterdag 27 juni om 15:00 uur openen we opnieuw de deuren van het WereldfietserCafé in de Bibliotheek Neude in Utrecht. Deze editie staat volledig in het teken van licht reizen, grote afstanden en de kunst van het improviseren onderweg. Onze gast is Rowan van Driel, die in zijn eentje van Griekenland terugfietste naar Nederland, dwars door de Balkan. Een tocht vol verrassingen: gesloten grenzen, onverwachte ontmoetingen, stille bergwegen en landen waar je als fietser nog echt opvalt. Rowan laat zien hoe je met een ultralichte setup – zelfs op een racefiets zonder dragers – tóch comfortabel en avontuurlijk kunt reizen. Hij deelt zijn slimste tips over bepakking, routeplanning en het vinden van de mooiste plekken in Zuidoost‑Europa.
Het WereldfietserCafé is dé plek om plannen om te zetten in avontuur. Je ontmoet andere fietsreizigers, wisselt ervaringen uit, stelt al je vragen en laat je inspireren door de vele reisboeken in de bieb. Ook het bestuur van De Wereldfietser is aanwezig om met je mee te denken over ideeën en toekomstplannen.
Extra: pitch jouw favoriete fietsboek! Welke titel heeft jou ooit op pad gestuurd? Mail ons jouw keuze en deel ’m tijdens het café – in een paar minuten neem je anderen mee op reis.
Bibliotheek Neude, Utrecht Gratis en bewaakt fietsparkeren onder de bieb. Vanaf Utrecht Centraal is het circa 10 minuten lopen.
27 juni, 15:00–17:30 uur Aanmelden is gratis maar wel vereist, vol = vol. Neem je ticket mee, digitaal of geprint.